گزارش امروز: چهارمین کنفرانس ایران و اروپا تحت عنوان ‘داووس ایران’ با محور’ تجارت پایدار و پایبندی به برجام’ با حضور نمایندگانی از دولت ایران، سفرای کشورهای اروپایی در ایران و شرکت های ایرانی و خارجی در روزهای 11 و 12 مهر در شهر زوریخ سوییس برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام متصدیان این برنامه، ‘محمد خزاعی’ معاون وزیر اقتصاد و دارایی و رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، ‘منصور معظمی’ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، ‘مهدی کرباسیان’ معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سید کاظم سجادپور معاون وزیر خارجه ازجمله سخنرانان این کنفرانس دو روزه خواهند بود.
علاوه بر این، مدیران ارشد شرکت‌هایی ازجمله ایران ایر، سایپا و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم حضور خواهند داشت.
برگزارکنندگان این کنفرانس می‌گویند که این برنامه، بزرگ‌ترین اجتماع تصمیم‌گیرندگان و رهبران تجاری ایران و اروپا تاکنون است که به دستاوردهای اقتصادی برجام، تعهدی روشن دارد.
‘اسفندیار باتمانقلیچ’ بنیان‌گذار این کنفرانس در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: «شرکت‌های بین‌المللی در زمان حاضر حدود دو سال است که شرایط سرمایه‌گذاری در ایران را بررسی می‌کنند و این در حالی است که فشارها در حال افزایش است تا توافق‌ها وارد مرحله امضای قرارداد شوند. در این میان، قراردادهای بزرگی که در ماه‌های گذشته به امضا رسیده‌اند، تعهدی قوی را از سوی شرکت‌های بین‌المللی به بازار ایران نشان می‌دهند.»
وی با اشاره به تلاش هر دو طرف‌ اروپایی و ایرانی برای دستیابی به راه‌حلی پایدار جهت تجارت و سرمایه‌گذاری بلندمدت، ادامه داد: «هدف ما از این گردهمایی ارسال پیامی روشن است مبنی بر اینکه ایران در حال برداشتن قدم‌های لازم به‌منظور جلب اعتماد طرف‌های بین‌المللی و جذب سرمایه‌های خارجی است»
بر اساس برنامه اعلام‌شده، ‘هلگا اشمیت’ معاون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و از اعضای تیم مذاکره‌کننده با ایران نیز قرار است در این کنفرانس درباره پرونده هسته‌ای ایران و پایبندی طرف‌های اروپایی به برجام سخنرانی کند. وی همچنین در نظر دارد تا طی یک نشست چندجانبه با حضور دیپلمات‌های ارشد خود ازجمله سفرای بلژیک، انگلیس، دانمارک و آلمان در ایران، دیپلماسی تجاری خود در رابطه با ایران را ارائه نماید.
سومین گردهمایی ایران و اروپا سال گذشته نیز در زوریخ و باهدف قدرت بخشیدن به فعالان بخش خصوصی ایرانی برای ایجاد شبکه‌های ارتباطی و همکاری اقتصادی با فعالان و صاحب‌نظران اقتصادی از کشورهای مختلف دنیا، برگزار شد.
به گفته برگزارکنندگان این برنامه، کنفرانس «داووس ایران» در حالی پا به چهارمین سال خود می‌گذارد که به‌تازگی شرکت‌هایی همچون آلستوم فرانسه، شل (Shell)، زیمنس و نوو نوردیسک (Novo Nordisk) توافقنامه‌هایی را با ایران به امضا رسانده و به دنبال فرصتی برای بحث و تبادل‌نظر با تصمیم‌گیرندگان تجاری ایرانی هستند.
به گفته آن‌ها، این کنفرانس می‌تواند راه‌ را برای همکاری‌های پایدار و طولانی مدت در آینده، هموارتر کند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *