گزارش امروز: حسین انتظامی معاون امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دو لایحه سازمان نظام رسانه ای و مطبوعات تدوین شده است، گفت: این لوایح با هدف جرم زدایی رسانه ای تقدیم مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

حسین انتظامی شامگاه جمعه در مراسم اختتامیه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها که با حضور سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و غلامعلی حدادعادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در محل مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد، این مطلب را اعلام کرد.
وی با بیان اینکه طی ۴ سال گذشته طبق وعده دولت تدوین دو لایحه قانون مطبوعات و خبرگزاری ها و سازمان نظام رسانه ای در دستور کار دولت قرار گرفت، گفت: این دو لایحه به نحوی مکمل هم هستند که بخش عمده ای از لایحه مطبوعات تصویب شد و در این لایحه رژیم افتراقی و حقوقی مدنظر است؛ یعنی برای رسانه ها و مطبوعات جرایم خاص وجود دارد و ۵ عنوان مجرمانه هتک حرمت، نقض حریم خصوصی، نقض امنیت ملی، توهین به مقدسات و افشای اسناد محرمانه درنظر گرفته شده است و بقیه تخلف محسوب می شود.وی هدف از تدین دو لایحه را جرم زدایی عنوان کرد و افزود: لایحه سازمان رسانه ای مربوط به روزنامه نگاران است و تلاش شد با اتکای نظارات کارشناسی موافق و مخالف جمع بندی شود. انتظامی تصریح کرد: با مساعدت قوه قضاییه قرار شد در رسانه ها دادگاه های حل اختلاف داشته باشیم و این هم در مسیر جرم زدایی است تا مسائل مربوط به رسانه ها به صورت شورای حل اختلاف رسیدگی و حل و فصل شود. انتظامی با بیان اینکه بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور هزار رسانه در قالب ۶۰۰ غرفه برگزار شده است، اظهار کرد: یکی از ویژگی های نمایشگاه، نشست های تخصصی بود که عمده آن توسط خود رسانه ها برگزار شد؛ نخست قرار بود ۳۰۰ نشست تخصصی برگزار شود که بعدها به ۴۰۰ نشست افزایش یافت.

** تجمعات نمایشگاه، یعنی رسانه ها محرم مردم هستند
معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد با بیان اینکه بابت تجمع هایی که در برخی روزهای برگزاری نمایشگاه مطبوعات برگزار شد، مورد اعتراض بودیم گفت: البته باید جنبه فرصت این تجمعات را هم دریابیم؛ آنها (معترضان) می آیند چون رسانه ها را به نحوی محرم خود می بینند و باید جنبه فرصت را دریافت.
انتظامی با ارائه گزارشی از رسانه ها در کشور گفت: هشت هزار عنوان رسانه دارای مجوز در کشور فعالیت می کنند که دو هزار و ۸۰۰ عنوان از آنها سایت خبری و بقیه رسانه های چاپی هستند و ٢٨ درصد رسانه ها برخط هستند که در آغاز دولت تدبیر و امید، این رقم سه درصد بود.
به گفته وی، نشریات استانی منطقه ای و محلی ٣٣ درصد نشریات جاپی را به خود اختصاص داده اند که این میزان قبلا ٢٣ درصد بود و این نشانگر سیاست تشویق رسانه های استانی است چون توسعه کشور جز به توسعه مناطق میسر نمی شود و توسعه مناطق هم با توسعه رسانه ها امکان پذیر است.
انتظامی یادآور شد: ٣٩ درصد رسانه ها تخصصی و تک زمینه ای هستند و به یک موضوع خاص توجه می کنند که این میزان قبلا ٢۴ درصد بود و دولت از رسانه های تک زمینه ای استقبال می کند.
بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها از جمعه، پنجم آبان ماه با شعار «رسانه های آزاد، انسجام اجتماعی و پیشرفت ملی» با حضور بیش از ۹۴۰ رسانه در مصلای امام خمینی (ره) تهران گشایش یافت و امروز، ۱۲ آبان ماه به کار خود پایان داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *