گزارش امروز :  علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک در ١٠ ماه گذشته بیش از ٧٨۵۵ میلیون یورو اعتبار برای تامین مالی طرح های صنعتی کشورمان و در راستای توسعه پایدار کشورمان از طریق سوئیفت گشایش کند.

افخمی که درنشست خبری به مناسبت دهه مبارک فجرسخن می گفت افزود بانک صنعت و معدن حتی یک دلار نیز به هیچ بانک خارجی بدهی ندارد واین امر باعث میشود که در مذاکره با آنها برای همکاری های بانکی در موضع اقتدار قرار داشته باشد.

وی تصریح کرد : بانک صنعت و معدن برای فعالیت در فضای بین المللی فرایندهای داخلی خود را مطابق با استانداردهای بین المللی نوسازی کرده است که از آن میان میتوان به ارائه حساب های مالی از طریق سیستم IFRS اشاره کرد، این سیستم در نظام بانکی برای اولین بار توسط بانک صنعت و معدن استفاده شده است.

افخمی با اعلام اینکه فردا نیروگاه بهبهان توسط معاون اول رییس جمهور با تامین مالی بانک صنعت و معدن افتتاح خواهد شد، افزود: با تامین اعتبار ٢٣٠ میلیون یورویی بانک، پتروشیمی ایلام اواخر سال آینده راه اندازی می شود. پتروشیی لرستان با تامین اعتبار ۲۳۰ میلیون یورو وارد مدار تولید شد، واحددیگر پتروشیمی مهاباد بود که صادراتش نیز به زودی آغاز می شود. مشارکت مالی در پتروشیمی بوشهر و پالایشگاه بیدبلند نیز توسط بانک انجام شده است.

وی به استراتژی بانک طی سه سال اخیر که توجه به پروژه های زیرساختی است، اشاره و تصریح کرد: راه اندازی اولین قطار سریع السیر تهران – اصفهان با تامین اعتبار ١ میلیارد و ٨٠٠ میلیون دلاری انجام شده و مطالعات پروژه قطار سریع السیر تهران -مشهد نیز با اعتبار بیش از ۲.۲ میلیارد دلار عملیاتی خواهد شد

مدیرعامل بانک صنعت و معدن با اعلام اینکه با تجدید ارزیابی، سرمایه بانک به ۴ هزار میلیارد تومان رسیده و این رقم ثبت شده است، افزود: طی ۲ سال گذشته با دولت و مجلس رایزنی هایی برای افزایش سرمایه صورت گرفت و در قانون بودجه افزایش سرمایه برای بانک های دولتی و توسعه ای دیده شده است که دو هفته پیش آئین نامه آن در دولت به تصویب رسید و براین اساس بانک های ملی، سپه، کشاورزی، صنعت و معدن و توسعه صادرات افزایش سرمایه خواهند داشت که جنس آن بهتر از تجدید ارزیابی است.

وی اعلام کرد ۲ هزار میلیارد تومان به سرمایه بانک صنعت و معدن افزوده می شود که بر این اساس سرمایه بانک به ۶ هزار میلیارد تومان خواهد رسید و بدنبال آن کفایت سرمایه نیز به ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت؛ در این حال به بازل ۳ نزدیک می شویم که در فضای بین المللی یک فرصت مناسب برای ما تلقی می شود

وی با اشاره به تسهیلات خروج از رکود دولت برای واحدهای صنعتی اظهار داشت: بانک صنعت و معدن تاکنون یک هزار و ۸۵۰ میلیارد تومان به یک هزار و ۲۵۶ هزار واحد کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت کرده است و در این زمینه مقام سوم را در نظام بانکی کشور به دست آورده است.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن افزود: بازدیدهایی که از این واحدها انجام گرفته است نشان می دهد که این واحدها یا نیروی جدید اضافه کرده اند و یا نیروهای قبلی خود را حفظ کرده اند در صورتی که اگر این پرداخت ها انجام نمی شد با بحران بیکاری در این واحدها مواجه می شدیم.

وی ادامه داد: البته ۵۰۰ میلیون یورو هم برای صنایع بالادستی پارس جنوبی تجهیز مالی کردیم که در مجموع حجم تامین مالی برای این پروژه به یک میلیارد دلار می رسد.

وی با بیان اینکه یک سال پس از برجام روابط کارگزاری با بانک های خارجی توسعه یافته است، اظهار داشت: این بانک قبل از تحریم ها با ۱۰۰ بانک خارجی کار می کرد که الان ۷۱ بانک دوباره رابطه خود را برقرار کرده اند و گشایش اعتبار از طریق سوئیفت انجام می گیرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از برجام برای جابجایی پول به بانک های خارجی بیش از ۱۰ درصد کارمزد پرداخت می کردیم، افزود: الان این رقم به کمتر از نیم درصد رسیده است.

افخمی گفت: در این مدت خط اعتباری ۴۰۰ میلیون دلاری از هند گرفتیم که تاکنون ۷۰ درصد آن استفاده شده و مابقی تا دو ماه آینده مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین خط اعتباری ۱۰۰ میلیون یورویی با بانک کره جنوبی نهایی شده است و تا پایان امسال مصرف آن شروع می شود.

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه هایی هم با بانک های اروپایی داشتیم که پس ازعملیاتی شدن اطلاع رسانی خواهد شد گفت: ما در حوزه بانکی بین المللی در سال ۲۰۱۶ بیش از دو میلیارد و ۱۰۰ میلیون یورو خط اعتباری گشایش کردیم.

وی به تامین مالی تعمیر موتور هواپیما اشاره کرد و گفت: بانک صنعت و معدن ۲۵ موتور هواپیما را تامین مالی کرد که برای تعمیرات به خارج از کشور فرستاده شدند.

افخمی گفت: معوقات بانک صنعت و معدن طی سه سال گذشته به طور مرتب کاهش یافته و از ۱۲.۵ به ۱۰.۵ درصد و سپس با کاهش دائمی به ۷.۸ درصد رسید که براساس برنامه ریزی ها این میزان تا پایان سال به کمتر از ۷ درصد بالغ خواهد شد.

وی رقم معوقات بانک را ۲ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بانک صنعت و معدن در کشورهای اروپایی شعبه ندارد ولی بانک دارد به نحوی که این بانک سهامدار اصلی بانک تجاری ایران و اروپاست؛ با توجه به اینکه امکان استفاده از دلار وجود ندارد با یورو مبادلات انجام می شود این در حالی است که با بسیاری از بانک های خارجی رابطه و مراوده داریم

وی در خصوص تسهیلات دهی به کسبه ساختمان پلاسکو اظهار داشت: بانک صنعت و معدن اقدام لازم را برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی آسیب دیده در این ساختمان انجام خواهد داد.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن بیان داشت: با توجه به اقدامات این بانک در خصوص تامین مالی پروژه های زیرساخت تامین مالی هواپیماهای جدید جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل هوائی نیز بر عهده این بانک قرار گرفت که نخستین هواپیما خریداری و به کشور وارد شد و تا پایان سال دو هواپیمای دیگر وارد کشور خواهد شد.

انتهای پیام///////////

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *