گزارش امروز: امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: مراکز نظامی، اسرار و ناموس یک ملت است و به یاری خداوند نه مسوولان و نه مردم اجازه فضولی در این عرصه را به اجانب نخواهند داد.

آیت الله سیداحمد خاتمی در خطبه دوم نماز عبادی- سیاسی جمعه تهران افزود: دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفته است در بازرسی بین سایت های نظامی و غیرنظامی تفاوتی نیست.
وی ادامه داد: نه در پروتکل (الحاقی) و نه در برجام برای آگاهی یافتن از اسرار کشور، به اجانب اجازه ای داده نشده است.

حوادث میانمار فاجعه بزرگ انسانی است 
آیت الله خاتمی درباره فاجعه میانمار گفت: حدود 400 هزار نفر را کشتند، سر بریدند، آتش زدند و آواره کردند که این یک فاجعه بزرگ انسانی است.
وی ادامه داد: بدون تردید در پشت صحنه این جنایات رژیم صهیونیستی است و این را من به عنوان خطیب نماز جمعه نمی گویم؛ بلکه نماینده ویژه سازمان ملل گفته است که حامی اصلی نظامی ارتش میانمار رژیم صهیونیستی است.
آیت الله خاتمی تاکید کرد «تردیدی نیست همان سلاحی که مسلمانان غزه را می کشد مسلمانان میانمار را می کشد» و افزود: قصه میانمار، دعوای مذهبی و قومی نیست بلکه قصه یک دولت و ارتش است که پاکسازی قومی می کند.
وی ادامه داد: رهبر این جنایات زنی است که جایزه صلح نوبل را گرفته و رییس بنیاد صلح نوبل می گوید ما جایزه را از او پس نمی گیریم… باید هم نگیرید؛ اگر پس بگیرید ما شک می کنیم. ماهیت شما، استکباری و صهیونیستی است. یادمان نمی رود در کشور ما به چه کسی جایزه صلح نوبل دادید. شما با اسلام و قرآن کینه دارید اما به یاری خدا، اسلام پیروز است.
امام جمعه موقت تهران گفت: در این عرصه زمینه مراجع عالیقدر، حوزه های علمیه و دولت موضع گرفتند اما انتظار از دولت این است بیش از موضع گیری و محکومیت، در عرصه سیاسی و اقتصادی وارد شود و به دولت بی رحم فشار آورد.
آیت الله خاتمی افزود: در ماده دو کنوانسیون 1948 (منع و مجازات کشتار دسته جمعی)، نسل کشی جنایت تلقی شده است، دیپلماسی ما باید با تمسک به همین ماده در این عرصه تهاجمی وارد شوند. نمی گویم لشکرکشی کنند اما می توانند فشار سیاسی و اقتصادی بیاورند تا جلو جنایات این وحشیان را بگیرند.
وی ادامه داد: این دفعه نیز شاهد سکوت مجامع بین المللی و کشورهایی بودیم که پسوند اسلام را با خود دارند اما به اسلام شباهتی ندارند.
«در یمن نیز آدم کشی و مسلمان کشی می کنند و برای ممانعت از مسلمان کشی فعالیتی ندارند که این مایه تاسف است».
وی اضافه کرد: این جنایات تلخ است و وجودمان را می سوزاند اما نشان می دهد اسلام به صحنه آمده است و این ها از اسلام وحشت دارند. اسلام به سرعت پیش می رود و به فضل خدا حرف اول را می زند.

 همه پرسی اقلیم کردستان؛ مقدمه تشکیل یک اسراییل در منطقه 
امام جمعه موقت تهران همچنین به موضوع همه پرسی در اقلیم کردستان اشاره کرد و گفت: آرزوی دیرینه استکبار تشکیل یک اسراییل در منطقه است که البته این آرزو را به گور خواهند بود.
آیت الله خاتمی افزود: اولین مرحله، تجزیه کردستان و برگزاری همه پرسی در کردستان است که مقام های رژیم صهیونیستی به صراحت از این اقدام حمایت کردند اما ایران، دولت و مجلس عراق و ترکیه مخالف کردند.
وی ادامه داد: مسوول اقلیم کردستان باید این را بفهمد که در میدان رژیم صهیونیستی بازی می کند.
امام جمعه موقت تهران یادآور شد: آنچه در حال انجام است نقشه ای است که رژیم صهیونیستی از آن حمایت می کند و تجزیه عراق از امیدهای دهه اخیر آنان است.
آیت الله خاتمی افزود: از وقتی عراق از شر صدام (رییس جمهوری معدوم این کشور) راحت شد صهیونیست ها در پی تجزیه عراق بودند که امیدوارم مسوولان اقلیم کردستان سرعقل بیایند و دست از این توطئه صهیونیستی بردارند.
وی ادامه داد: توطئه گروهک های تکفیری توطئه اول آنان بود که به حمدالله گروهک داعش هم در عراق و هم در سوریه نفس های آخرش را می کشد.
وی اضافه کرد: بعد از اینکه این توطئه با دادن شهیدان زیاد از بین رفت، اینها توطئه جدید را آغاز کرده اند که امیدوارم کشورهای همسایه و خود دولت عراق در این عرصه فعال تر شوند تا این توطئه صورت نگیرد.
امام جمعه موقت تهران شهادت شماری از زایران در عملیات تروریستی ناصریه عراق را تسلیت گفت و بیان کرد: روزهای آخر عمر گروهک جهنمی و وحشی داعش است که این حرکات مذبوحانه نشاندهنده استیصال این گروهک «استکبارساخته» است.

 آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس 
آیت الله خاتمی همچنین به موضوع آغاز سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: حوزه ها و دانشگاه ها و مراکز آموزشی کسانی را تربیت می کنند که مدیران آینده جامعه هستند که امیدواریم با دو عنصر تهذیب و آموزش عالی امانتداران شایسته را برای جامعه پرورش دهند.
وی به برگزاری جشن عاطفه ها در سراسر کشور اشاره کرد و افزود: این جشن از ابتکارهای ستودنی است. بیش از 300 هزار دانش آموز زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) قرار دارند که از مردم عزیز می خواهم براساس آموزه های دینی زمینه درس خواندن آنان را فراهم کنند.
امام جمعه موقت تهران در آستانه هفته دفاع مقدس گفت: این هفته گنجینه ایثار و فداکاری است که امیدواریم افراد حاضر در این فداکاری ها، شاخص ها را بیان کنند تا نسل های بعد الگوی فداکاری و دفاع از میهن اسلامی را بیابند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *