گزارش امروز: پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک 25 هزار میلیارد ریال منابع برای اعطای تسهیلات به طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال در استان های مختلف کشور اختصاص داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمدکاظم چقازردی ضمن اعلام خبر فوق افزود:کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی بخش خصوصی و تعاونی فعال در حوزه فعالیت اقتصادی منتخب ملی، استانی و شهرستانی مشمول استفاده از تسهیلات طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال هستند.
وی در خصوص طرح های مشمول دریافت تسهیلات بانکی در قالب طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال، گفت: بر اساس آیین نامه اجرایی تبصره 18 قانون بودجه سال 96، تمام طرح های توسعه ای بنگاه های موجود و پروژه های ایجادی می تواند از این نوع تسهیلات استفاده کنند و همچنین بنگاه های اقتصادی فعال جهت اخذ تسهیلات برای اجرای قرارداد فروش، پیمانکاری و تامین خدمات فنی و مهندسی می توانند به شعب بانک سپه در سراسر کشور مراجعه کنند.
چقازردی به ضرورت همکاری و همراهی سایر دستگاه های ملی، استانی و شهرستانی با نظام بانکی تاکید کرد و افزود: این دستگاه ها در معرفی پروژه های اولویت دار سرمایه گذاری اشتغال زا و نظارت دقیق بر استفاده صحیح و به جای تسهیلات اعطایی نقش تاثیر گذاری دارند.
وی گفت: طرح های سرمایه گذاری مصوب کارگروه اشتغال استان می بایست برای دریافت تسهیلات از توجیه اقتصادی، فنی و مالی برخوردار باشند.
مدیرعامل بانک سپه ادامه داد: مسئولیت بررسی طرح، اعطای تسهیلات، بررسی، تصویب و نظارت بر مصرف تسهیلات همچنین اخذ ضمانت کافی، پیگیری وصول مطالبات به عهده بانک بوده و معرفی آنها از طریق کارگروه و کمیسیون تخصصی شورای عالی انجام می پذیرد.

* 2 واحد درصد به عنوان یارانه سود تسهیلات
چقازردی توضیح داد: دولت برای حمایت از تولید و اشتغال بابت تسهیلات اعطایی به واحدهای تولیدی در قالب طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال 2 واحد درصد به عنوان یارانه سود تسهیلات می پردازد.
وی افزود: سقف تسهیلات مشمول یارانه برای واحد های تولیدی؛ جهت تامین سرمایه در گردش 5، سرمایه گذاری توسعه ای زیر شش ماه، 7 و بالای شش ماه 10 میلیارد ریال بوده و سرمایه گذاران برای ایجاد واحد های تولیدی جدید می توانند تا سقف 20 میلیارد ریال از 2 واحد درصد یارانه سود تسهیلات بهره مند شوند.

* یارانه سود تسهیلات بیشتر برای طرح های مستقر در مناطق محروم و مرزی
رئیس هیات مدیره بانک سپه اضافه کرد: طرح های واجد شرایط معرفی شده از سوی کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی استان ها به بانک که در مناطق روستایی، مرزی، محروم و حوزه فعالیت دانش بنیان علاوه بر 2 واحد درصد میزان یارانه سود تسهیلات از 3 تا 5 واحد درصد یارانه بیشتر برخوردار خواهند شد.
مدیرعامل بانک سپه یادآور شد: طرح های مربوط به خود اشتغالی تحت مسئولیت نهادهای حمایتی و همچنین پروژه های بخش مسکن شامل شرایط و ضوابط طرح های مصوب کارگروه اشتغال و کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال نیست.
وی تصریح کرد: متقاضیان دارای بدهی معوق به نظام بانکی تا زمان معرفی طرح به بانک باید نسبت به تعییت تکلیف آن اقدام کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *