گزارش امروز: علی اشرف افخمی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک صنعت و معدن گفت: این بانک در زمینه تامین مالی طرح های زیرساخت توسعه ای نظیر فولاد، سیمان، راه آهن، نیروگاه و پتروشیمی نقش فعالی داشته و در این زمینه می توان از افتتاح پتروشیمی کاویان،پتروشیمی لرستان و پتروشیمی مهاباد و تامین مالی ایجاد خط آهن سریع السیر تهران – قم – اصفهان و برقی سازی خط آهن تهران – مشهد، تامین مالی نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور نام برد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن ، وی که در دیدار با یوکیو هاتویاما نخست وزیر سابق ژاپن و مشاور بانک سرمایه گذاری زیر ساخت آسیا سخن می گفت ، گشایش نخستین ال سی از طریق سوئیفت برای بخش خصوصی ، برقراری روابط کارگزاری با ۸۲ بانک فعال در ۳۳ کشور، امضای تفاهم نامه همکاری MOU با اگزیم بانک کره جنوبی و امضای قرارداد فرعی به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار با اگزیم بانک هندوستان ، قرارداد فاینانس ۱میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی بین بانک صنعت و معدن و ونش اکونوم بانک روسیه ، قرارداد تامین مالی برقی سازی قطار تهران – مشهد بین بانک صنعت و معدن و اگزیم بانک چین به مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را از فعالیت های بانک صنعت و معدن در فضای پس از برجام برشمرد.
افخمی تصریح کرد : ایران از نظر سرمایه گذاری امن ترین کشور منطقه و دومین اقتصاد بزرگ در خاور میانه است و علاوه بر این که نیروی کار جوان و تحصیل کرده دارد در حال به روز کردن سیستم های بانکی و ایجاد شرایط مناسب برای تبادل با سیستم بانکداری بین المللی است.
وی بیان داشت : سیستم بانکی ایران شامل ۳۳ بانک ، شامل ۹ بانک دولتی، ۲۰ بانک خصوصی و ۴ موسسه اعتباری است که خود را با پیش نیازهای نظام بانکی جهانی سازگار و همراه ساخته است. بعلاوه بورس ایران نیز که سهم عمده آن را صنایع پتروشیمی، پالایشی، بانکها و شرکتهای سرمایه‌گذاری تشکیل می دهند طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ دوران رشد مناسبی را تجربه کرده و در راستای پیوستن به اقتصاد جهانی پیشرفت قابل توجهی داشته است.
این مدیر بانکی ضمن تشریح شرایط مطلوب کشورمان برای تعاملات بین المللی بیان داشت: بدهی خارجی ایران در سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بشدت کاهش یافته است و کشورمان حتی در شرایط دشوار تحریم های غیر عادلانه، همواره به تعهدات خود در باز پرداخت بدهی خارجی عمل کرده است.
افخمی بحث شفافیت ، پاسخگویی بنگاه‌های اقتصادی ، مدیریت ریسک ، توجه به اعتبارسنجی و از همه مهمتر رعایت انضباط مالی را از مهمترین دستاوردهای این بانک برشمرد که می تواند رتبه و جایگاه این بانک را در عرصه مالی بین الملل ارتقا دهد .
نخست وزیر سابق ژاپن نیز در این دیدار گفت: بر این باورم که دولت کنونی و بویژه وزارت خارجه ایران برای دستاورد برجام باید نامزد جایزه صلح نوبل باشد. من دوست دارم رابطه تجاری ایران و ژاپن تقویت شود و کشورم به ایران تکنولوژی صادر کند.
هاتویاما افزود :نوع نرم افزارهای مورد استفاده در سیستم بانکی برای ما بسیار اهمیت دارد چرا که استاندارد این نرم افزارها کیفیت و کارآمدی نظام بانکی را مشخص می‌کند.
نخست وزیر سابق ژاپن که به اتفاق یک هیات ۵ نفره به منظور تبادل نظر پیرامون مسائل اقتصادی و توسعه همکاری های اقتصادی و بین المللی به کشورمان سفر کرده است، آمادگی بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیایی را برای فاینانس نمودن پروژه‌های زیربنایی در ایران از طریق بانک صنعت ومعدن اعلام نمود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *