گزارش امروز: روز نخست جشنواره بالهای کاغذی با حضور کودکان کار ایرانی و افغان در کتابخانه ملی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، سمیه سادات هاشمی رییس گروه خدمات ویژه معاونت کتابخانه سازمان اسناد و کتابخانه ملی درباره برگزاری جشن روز کودک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی گفت: روز اول جشنواره بالهای کاغذی به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار شد. در مجموع و در این ۴ روز ۴۰۰ کودک ایرانی و اتباع خارجی در گروه های ۱۰۰ نفره در دو نوبت صبح و بعد از ظهر از موسسات حامیان کودکان بدسر‍پرست و بی سرپ‍رست به میزبانی کتابخانه ملی کودکان و نوجوانان می آیند و ما میزبان آنان خواهیم بود.
او در ادامه در تشریح برنامه های سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این چهار روز برای کودکان دعوت شده گفت: در ابتدای ورود با این کودکان به صورت ساده و کودکانه و مختصر درباره کتابخانه صحبت می شود. با این کار ذهن کودک را برای آشنایی با کتاب آماده می کنیم.
وی افزود: پس از این مرحله کودکان در دو گروه ۲۵ نفره به دو کارگاه آموزشی داستان نویسی و صحافی برده می شوند. در کارگاه داستان نویسی که برای هرروز یک شاعر و یا نویسنده کودک دعوت شده است، نحوه داستان گویی و داستان نویسی آموزش داده می شود. پس از آن هم یکی از کتاب های نویسنده با اسم خود کودک و امضای نویسنده به عنوان هدیه به کودک داده می شود.
هاشمی ادامه داد: پس از حضور در این کلاس آموزشی، کودکان در کارگاه صحافی قرار می گیرند و به صورت مرحله به مرحله با کار صحافی آشنا می شوند و آن را انجام می دهند و در آنجا آموزش می بینند که یک کتاب یا دفتر چگونه صحافی می شود. پس از این مرحله نیز جابجایی بین دو گروه انجام می شودو همین مراحل نیز تکرار می شود.
او ادامه داد: یک گروه نمایشی به صورت نمایش مباحث حقوقی مرتبط با کودکان را به صورت ساده شده برای آنان نمایش می دهد. این راه می تواند روش خوبی برای یادگیری کودکان از حقوق خود باشد. پ‍س از این مرحله هم یک کیک برای کودکان آماده شده است و به صورت نمادین جشن تولدی برای آن ها گرفته می شود. زیرا بسیاری از این کودکان حتی از تاریخ تولد خود آگاه نیستند و تا کنون چنین مراسمی را تجربه نکرده اند.
او ادامه داد: در نهایت هم نیز ‍پس از صرف غذا به آن ها بسته های فرهنگی که شامل مداد رنگی و دفتر نقاشی وهمچنین یک بسته آجیل است، هدیه داده می شود. در این ۴ روز نیز این روند برای ۴۰۰ نفر کودک دعوت شده ادامه خواهد داشت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *