گزارش امروز: مدیرعامل بانک کشاورزی در معیت وزیر جهاد کشاورزی از دومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته و یازدهمین رویداد صنعت شیلات کشور بازدید و با فعالان این عرصه دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک کشاورزی، دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی روز چهارشنبه سوم آبان در معیت مهندس حجتی وزیر جهاد کشاورزی و دکتر صالحی معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران، با حضور در دومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته، از غرفه های این نمایشگاه بازدید و با فعالان این عرصه دیدار و گفت و گو کرد.

بر اساس این گزارش، دکتر شهیدزاده در این بازدید در گفت و گو با خبرنگار شبکه خبر گفت: بانک کشاورزی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ترسیم شده به وسیله مقام معظم رهبری و دولت معظم جمهوری اسلامی و برنامه‌های استراتژیک وزیر محترم جهاد کشاورزی،  توسعه پرورش ماهی در قفس را در دستور کار و اولویت برنامه های خود دارد و در همین راستا سال گذشته طرح هایی برای تولید حدود ۲۰ هزار تن مصوب و اجرا کردیم و انشاالله امسال برای تولید ۵۰ هزار تن برنامه ریزی کرده ایم که تا کنون ۱۱ هزار تن آن مصوب شده و تا پایان سال هم مابقی ۵۰ هزار تن مصوب خواهد شد .

وی افزود: در ارتباط با توسعه پرورش ماهیان خاویاری که از برنامه‌های استراتژیک وزیر محترم جهاد کشاورزی است بانک کشاورزی در پیروی از این سیاست تمام امکانات اعتباری و شعب اعتباری خود را در این مسیر تجهیز کرده تا انشاالله از این پروژه های خاویاری پشتیبانی مالی کند.

دکترشهید زاده در ادامه این گفت و گو درباره وضعیت خرید تضمینی گندم گفت: مستحضرید که تاکنون حدود ۸ میلیون و ۸۷۴ هزار تن گندم به ارزش  ١١۵٩۶میلیارد تومان خریداری شده که از این مبلغ ۸۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت کرده ایم  و ما به التفاوت آن نیز انشاءالله با تمهیداتی که دولت محترم انجام داده و با فروش اوراق در بازار سرمایه مشابه سال گذشته از محل خزانه دولت و همچنین فروش گندمی که شرکت بازرگانی دولتی انجام داده پرداخت خواهد شد .

وی افزود: اما در این فاصله که فصل کشت است ، برای این که کشاورزان و تولیدکنندگان محترم در تهیه نهاده های خود مشکلی پیدا نکنند با هماهنگی که با وزیر محترم جهاد کشاورزی کردیم، بانک کشاورزی هزینه های خرید نهاده‌ها را بدون سود در اختیار  تولیدکنندگانی که از دولت طلبکارند می گذارد و سود آن را  دولت پرداخت می کند .

دکتر شهید زاده تصریح کرد:  دولت برای آن که کشت گندم به تعویق نیفتد ما را به عنوان بازوی تخصصی مالی خود ملزم کرده که هزینه‌های تامین نهاده‌ها را بدون سود در اختیار کشاورزان بگذاریم و این سود را وزارت محترم جهاد کشاورزی تعهد کرده در حقیقت مثل این که کشاورزان بخشی از مطالباتشان را به صورت نهاده ها در اختیار گیرند.

وی تاکید کرد: پیش‌بینی جناب آقای نوبخت معاون محترم ریاست جمهوری و رئیس سازمان مدیریت و برنامه برای تسویه طلب گندمکاران، در حدود ۲ تا ۳ هفته است که این زمان برای طراحی اوراق مرابحه گندم و فروش آن در بازار سرمایه است .اگر انشاالله فعالان بازار سرمایه زودتر با ما همکاری کنند زودتر از موعد این پول تجهیز می شود و سریع به حساب کشاورزان واریز خواهد شد.

شایان ذکر است دومین نمایشگاه بین المللی شیلات، آبزیان، ماهی گیری و صنایع وابسته با حضور تولیدکنندگان، پرورش دهندگان و توزیع کنندگان فعال در صنعت آبزی پروری و صنایع وابسته و همچنین سایر موسسات و سازمان های مرتبط و وابسته به این صنعت، از سوم تا ششم آبان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا خواهد بود.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *