• صفحه خانگی
 • >
 • گفتگو
 • >
 • عملکرد بانک صنعت و معدن چشم انداز روشنی را در بخش صنایع استان ایجاد کرد
گزارش امروز : پولی مالی – عملكرد شعب هر بانك به ويژه بانك هاي تخصصي در مناطق مختلف كشور تاثير بسزايي در توسعه اقتصادي و صنعتي آن مناطق دارند و مي تواند چهره استان ها و در مجموع كشور را دگرگون كند.
در همین خصوص پا حسین یوسفی، سرپرست شعب بانک صنعت و معدن استان خراسان رضوی گفتگویی داشته که می خوانید:
استان از نظر توسعه صنعتی در چه وضعیتی قرار دارد و پتانسیل های استان برای توسعه صنعتی چیست؟
استان خراسان رضوي به سبب موقعيت جغرافيايي و فرهنگي خاص خود و با توجه به نزديكي و همجواري با كشورهاي همسايه كه بعنوان يكي از شاهراه هاي اصلي حمل و نقل قلمداد مي شود توانسته حجم بالايي از سرمايه گذاري صنعتي را در چند سال اخير جذب كند . همچنين وجود منابع عظيم معدني در اين استان سبب شده تا سرمايه گذاران به اين استان علي الخصوص مشهد مقدس توجه ويژه اي داشته باشند.
بانک صنعت و معدن در فعال ساختن پتانسیل ها و ایجاد واحدهای صنعتی در استان تاکنون چه نقشی داشته است؟
بانك صنعت و معدن در راستاي جهش بزرگ اقتصادي استان، تلاش مي كند در جهت توسعه صنايع استان گام بردارد و تمامي تلاش خود را در زمينه تجهيز منابع مالي و اعطاي تسهيلات به واحدهاي توليدي و صنعتي نموده است ، بطوريكه طي سالهاي گذشته و سال جاري، رشد قابل توجه پرداخت تسهيلات به بخش صنعت و ارائه انواع خدمات بانكي نشان از اهميت دادن بانك به بخش صنعت استان دارد .
بانك صنعت و معدن به عنوان پرچمدار حمايت از توليد، يكي از اركان مهم توسعه پايدار اقتصادي و صنعتي بشمار مي آيد و با توجه به عملكرد، نوع نگاه و سياست گذاري مديريت ارشد بانك در اعطاي تسهيلات و حمايت همه جانبه از واحدهاي متعدد توليدي شاهد تداوم و پايداري واحدهاي صنعتي مي باشيم.
در حال حاضر و در اين برهه از زمان رويكرد بانك در استان نيز مبتنی بر ادامه روند حمايتي از واحدهاي توليدي و صنعتي استان در قالب بحران يابي واحدها و كمك هاي متناسب با بحران و مشكلات واحدهاي صنعتي است و در اين راه شعب بانك صنعت و معدن استان نقش قابل قبولي داشته و توانسته اند علاوه بر ايجاد اعتماد ،در كنار واحدهاي توليدي صنعتي به عنوان يك شريك و حامي آنها فعاليت نمايد .
چه راهكارهايي براي ارائه خدمات هرچه بهتر به مشتريان داريد؟
بانك صنعت و معدن استان در این راستا حفظ و افزايش تعامل با مشتريان خوش حساب ، ارائه انواع خدمات به آنها و كمك هاي مالي به مشتريان و حفظ اصول مشتري مداري و تكريم ارباب رجوع و تشويق كارآفرينان در امر تمركز حسابها نزد بانك و تزريق منابع فوق به چرخه توليد را سرلوحه كار خود قرارداده است.
در حال حاضر توسعه شگفت انگيز فناوري اطلاعات علاوه بر تسهيل امور مشتريان روش هاي بانكداري را تحت تاثير خود قرارداده است لذا امنيت ،‌ سرعت اتخاذ تصميم ، سرعت انجام امور ، سهولت استفاده از خدمات بانك و‌ اعتماد مشتري به بانك پارامترهايي هستند كه مدنظر مشتري مي باشد و در تمركز حساب آنها نقش اصلي و اساسي را ايفا مي كند.
بنابراين لازم است به مشتريان خدمات اختصاصي ويژه اي داده شود و در اين شرايط بايد از قالب خدمات سنتي خارج شد و براي رسيدن به اين مهم شناخت كامل مشتريان و نيازهاي آنها ضروري است.
در بازارهاي رقابتي نگهداري و وفادارسازي مشتريان علي الخصوص مشتريان سودآور از جذب مشتريان جديد مهم تر مي باشد و دراین میان رعايت چارچوب اصول مشتري مداري و اجراي برنامه هاي كاربردي و مفيد براي پرسنل در ماندگاري و وفاداري مشتريان و تمركز حساب آنها نزد بانك مثمرثمر مي باشد.
طی سال های اخیر چه واحدهای صنعتی در استان شما بهره برداری شده و چه میزان اشتغال ایجاد کرده است؟
بانك صنعت و معدن مشهد با سابقه طولاني از لحاظ عملكردي حجم فعاليت خود را افزايش داده و تا كنون توانسته با اعطاي تسهيلات و اعتبارات به بخش هاي مختلف صنعت و معدن موجبات توسعه فعاليتهاي صنعتي و معدني در سطح استان خراسان رضوي و ايجاد اشتغال پايدار را فراهم آورد.
شعب استان توانسته اند با بررسي و ارزيابي طرح ها و متعاقب آن پرداخت تسهيلات موقعيت نسبتا” خوبي را كسب نمايند . در حال حاضر اين شعب مبادرت به گشايش انواع اعتبارات ريالي و ارزي و ارائه انواع خدمات به بخش صنعت و معدن استان نموده و علاوه بر ارائه خدمات شايسته و مناسب به واحدهاي صنعتي و معدني ، باعث رشد و افزايش درآمد بانك از محل دريافت كارمزدها شده اند و با حمايت بانك در استان و افزايش سطح خدمت رساني به مشتريان شاهد شكوفايي و ارتقاي سطح توليد خواهيم بود .
لذا دورنماي صنعت و معدن در استان با عنايت به توجه ويژه به اين بخش از سوي نهادهاي مسئول، چشم انداز روشني را خواهد داشت بطوريكه بر اساس آمارهاي ماًخوذه از سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، جايگاه استان از لحاظ جوازهاي تاسيس صادره و طرحهاي توسعه پس از استانهاي اصفهان ، يزد و مازندران در رتبه چهارم و از لحاظ ميزان سرمايه گذاري در رتبه هشتم و از لحاظ ميزان اشتغال در رتبه چهارم كشور قرار دارد.
در بين پروانه هاي صادره 6 ماهه سال 96 در استان ، بخش استخراج كانه هاي فلزي با اختصاص 14000 ميليارد ريال (85 درصد از كل سرمايه گذاري )، بيشترين سهم را در بين صنايع استان داشته است .
همچنين جايگاه استان از لحاظ پروانه هاي بهره برداري صادره تا پايان شهريور ماه سال 96 از نظر تعداد رتبه سوم، از نظر ميزان سرمايه گذاري رتبه ششم و از نظر اشتغال رتبه سوم را در كشور دارا مي باشد.
در 6 ماهه ابتداي سال 96، بيشترين سهم سرمايه گذاري در طرح هاي استان خراسان رضوي ، مربوط به بخش محصولات غذايي و آشاميدني بوده كه 4835 ميليارد ريال (19 درصد) از كل سرمايه گذاري را به خود اختصاص داده است .
همچنين در 6 ماهه ابتدای سال 96 ، بيشترين اشتغال در طرح هاي صنعتي استان خراسان رضوي ، مربوط به بخش صنايع غذايي و آشاميدني بوده است كه 3789 نفر (19 درصد) از كل اشتغال را به خود اختصاص داده است.
تعداد واحدهاي صنعتی در حال اجرا در استان ؟ درصد پیشرفت آنها؟
در حال حاضر تعداد 17 واحد صنعتي با تسهيلات ریالی بالغ بر 1598 ميليارد ريال و تسهیلات ارزی 264 ميليون يورو و 1724 ميليون يوآن و با پيشرفت فيزيكي حداقل 30 و حداكثر 95 درصد توسط بانك صنعت و معدن در استان در حال اجرا مي باشد.
 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *