گزارش امروز: رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم مطمئن باشند سه قوه مقننه، مجریه و قضاییه پیگیر حل مشکلات سپرده گذاران کاسپین و سایر موسسالت مالی و اعتباری هستند.

علی لاریجانی روز چهارشنبه در جلسه علنی مجلس و در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر در مجلس افزود: در مورد مساله مربوط به کاسپین یک بار رییس بانک مرکزی به مجلس آمدند و توضیح دادند و گفته شد این موضوع سریع پیگیری و حل شود.
وی ادامه داد: آقایان برای حل این مساله مشکلی داشتند که بعضی از اموال این شرکت ها و بانک ها و موسسات اعتباری چون در دستگاه قضایی مطرح و اموال آن ها متوقف شده بود نمی توانستند از این دارایی ها استفاده و به مردم دهند.
رییس مجلس گفت: جلسات مختلفی گذاشته شد که چگونه مطابق قوانین می توانند این پول را به مردم دهند، قوه قضاییه اگر می خواست پول را بدهد باید به نسبت کسانی که پول دادند به همه می داد در حالی که ۹۵ درصد افرادی که عضو این افراد هستند زیر ۲۰۰ میلیون مشکل داشتند بنابراین گفته شد باید راهی پیدا کنیم تا ابتدا کسانی که زیر ۲۰۰ میلیون هستند مطالباتشان داده شود تا سپس به بقیه برسیم.
لاریجانی افزود: این موضوع یک سازو کار شرعی داشت که با عنایتی که به حل این مساله انجام شد قرار شد برای این موارد امکانات و اموال و دارایی ها را باز کنند که پول مردم داده شود.
وی ادامه داد: در این فاصله که این تصمیم گرفته و ابلاغ شد یکسری افراد به دادگاهی شکایت کردند که دادگاه حکم داد حساب ها مسدود شود و زمانی که می خواستند از این حساب ها بردارند مشاهده کردند حساب ها مسدود است که قرار شد شماره حساب ها را بدهند و شماره حساب ها باز شد و من مستمرا به صورت روزانه آن پیگیری می کنیم همین موضوع است.
رییس قوه مقننه گفت: من مطمئن هستم با این پیشرفتی که حاصل شده زیر ۲۰۰ میلیون را خواهند داد و اگر ندادند ما پیگیری می کنیم، و بعد هم باید به مابقی سپرده ها برسند چون اشکالی به وجود آمده و باید راه حلی برای آن پیدا کنیم.
لاریجانی افزود: در حال پیگیری برای حل این موضوع هستیم، مردم اضطراب نداشته باشند و مطمئن باشند سه قوه این موضوع را پیگیری می کنند اما من مخالف نیستیم در یک جلسه علنی دیگر رییس بانک مرکزی در خصوص این موضوع توضیح دهند که ما دعوت خواهیم کرد.
حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده مردم شاهین در مجلس در تذکری خطاب به علی لاریجانی گفت: در ۲۰ تیرماه ۱۳۹۶ گفتتید دولت ظرف هفت روز لایحه ای برای برون رفت از موضوع سپرده گذاران بیاورد و بارها در جلسات مطرح شد و به نواب رییس ارجاع دادید.
وی افزود: مردم به حرف رییس بانک مرکزی اعتماد ندارند و در حال حاضر برخی از مسایل که در شبکه های اجتماعی مشاهده کردید می بینید مردم گرفتار هستند.
وی ادامه داد: از طرفی دیگر ما ماده ۲۳۶ را در مورد موسسات مالی و اعتباری تصویب کردیم اما هنوز متوجه نشدیم در دستگاه قضایی اتفاقی افتاده باشد.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: اگر جلسه ای بوده و پیگیر کرده اید برای مردم بگویید و اگر جلسه ای نبوده و خبری نبوده برنامه ریزی کنید تا یکبار دیگر جلسه با حضور رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد را بگذارید چرا که ما سوال جدی در این زمینه داریم.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *