گزارش امروز: مدیرعامل شرکت ملی پست ایران گفت: رشد ۴۲ درصدی ترافیک و بسته های امانت در شش ماهه نخست سال نشان دهنده فعالیت های به روز شرکت پست کشور است.

حسین مهری شامگاه دوشنبه در آئین افتتاح پروژه سیماک در اداره کل پست استان خوزستان با اشاره به اینکه جهت گیری پست در جهان به سمت اسناد و کالاست اظهار کرد: باتوجه به تغییر نیاز مشتریان، شرکت پست جمهوری اسلامی نیز در تلاش است تا نیاز آنها را رفع کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه تجارت الکترونیک و توسعه فروشگاه های مجازی را در راستای نیاز مشتریان خواند و افزود: رشد ۴۲ درصدی ترافیک و بسته های امانت در شش ماهه نخست سال نشانه ای از به روز بودن فعالیت های شرکت پست است.
وی درخصوص اهمیت جی نف یادآور شد: هویت مکانی یکی از اساسی ترین نیازهای دولت الکترونیک است و درحال حاضر به علت وجود خلاء، یک مکان با کدهای مختلف شناسایی می شود که جای نگرانی دارد.
مهری با بیان اینکه باید پلاک شهرداری و یا کدهای یونیک تعریف شود خاطر نشان کرد: از سویی دیگر برای یک مکان آدرس های مختلفی وجود دارد که امکان شناسایی را محدود می کند.
وی با تاکید بر اینکه تاکنون ۱۳ میلیون موقعیت مکانی در سامانه تعریف شده است افزود: یکی دیگر از مشکلات پیش رو وجود معابر همنام و یا بی نام است که با راه اندازی سامانه جی نف این معضل نیز رفع خواهد شد.

کاهش سالانه ۱۲۰ میلیون سفر از مزایای سیماک 
مدیرکل پست استان خوزستان نیز در این نشست با اشاره به اینکه طرح سیماک در راستای تحقق پروژه دولت الکترونیک بوده است گفت: یکپارچه سازی اطلاعات جهت برنامه ریزی مدیریتی، جلوگیری از زمین خواری، ایجاد شناسنامه الکترونیک املاک و ارتقاء سلامت اداری بخشی از مزایای اجرای طرح سیماک است.
مهران حموله با اشاره به اینکه ۲۸ دستگاه دولتی از مزایای طرح سیماک بهره مند می شوند، افزود: سرعت بخشی به امور مربوطه، کاهش چشمگیر هزینه ها، کاهش ۱۲۰ میلیون سفر در طول یکسال، کمک به اجرای هدفمندی یارانه ها و شفافیت اداری نیز از دیگر مزایای طرح سیماک است.
وی درخصوص راه اندازی سامانه جی نف نیز یادآور شد: توافقنامه ای به اعتبار ۲۳ میلیارد ریال بین اداره کل پست استان خوزستان و منطقه آزاد اروند در این زمینه منعقد شده است.
حموله تصریح کرد: در همین راستا به هنگام سازی کدهای پستی در تمام شهرهای خوزستان انجام و ۶۵درصد کار به هنگام سازی کدهای پستی در روستاها صورت گرفته است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.
وی افزود: اخد نقشه های قطعه بندی در شهرستان های اهواز و آبادان با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان و اداره کل بنیاد مسکن صورت گرفته است.
طرح سیماک به عنوان زیرساخت اجرای برنامه های دولت الکترونیک یکی از مهم ترین برنامه های اقتصاد مقاومتی، فرآیند های اداری امور املاک را در میان دستگاههای اجرایی مربوطه الکترونیکی می کند.
در طرح سیماک با الکترونیکی شدن پرونده ها و یکپارچه شدن اطلاعات املاک و مدارک مربوط به ملک و دسترسی مستقیم دستگاه های اجرایی مربوطه به پرونده املاک، امکانات مناسبی برای نظارت مستقیم مدیران بر فعالیت کارکنان و نیز نظارت دستگاه های نظارتی بر عملکرد دستگاه های اجرایی فراهم می شود.
امکان مبادله الکترونیکی استعلام های میان دستگاهی مربوط به ملک، شفاف سازی پرونده ملک و روند کارهای مربوط به آن و ایجاد خود کنترلی مدیران و کارکنان، ارتقای بهره وری استانی و ملی، کاهش مراجعات و مواجهه حضوری و ارتقای سلامت اداری و به حداقل رساندن زمین خواری از مهم ترین مزایای اجرای طرح سیماک است.
همچنین طرح مدیریت نشانی مکان محور و استعلامات میان دستگاهی اماکن (جی نف) که از طرح های کلان ملی به شمار می رود به عنوان یکی از طرح های اقتصاد مقاومتی از سوی هیات دولت به تصویب رسید.با اجرای این طرح می توان به هر مکان کد پستی یونیک، آدرس استاندارد و تخصیص طول و عرض جغرافیایی داد و این سه گزینه را روی نقشه های بومی قرار داد.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *