گزارش آنلاین: سازمان تأمین‌اجتماعی از انجام بیش از 67 میلیون ویزیت سرپایی بیمه‌شدگان به‌شکل کاملاً رایگان توسط پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان در مراکز درمانی این سازمان خبر داد که با احتساب مراجعات به واحدهای خدمات پاراکلینیکی، در مجموع تعداد کل خدمات سرپایی ارائه‌شده به بیمه‌شدگان در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در سال گذشته بالغ بر 156 میلیون خدمت سرپایی بوده است.

به‌گزارش روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، این سازمان با داشتن بیش از 46 میلیون بیمه‌شده اصلی و تبعی، اولین خریدار خدمات درمانی و دومین تولیدکننده این خدمات در کشور است که در دو حوزه خدمات درمانی مستقیم و غیرمستقیم، به بیش از نیمی از جمعیت کشور خدمات درمانی ارائه می‌کند.

این گزارش حاکی است در بخش درمان مستقیم؛ سازمان تأمین‌اجتماعی در حال حاضر بیش از 400 مرکز درمانی مشتمل بر 73 بیمارستان در سراسر کشور در اختیار دارد که مشغول ارائه خدمات متنوع و گوناگون سلامت به بیمه‌شدگان هستند که این خدمات به شکل 100 درصد رایگان به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی ارائه می‌شود.
مطابق آمارهای رسمی سازمان تأمین‌اجتماعی، در سال 1402 در مراکز درمانی ملکی تأمین‌اجتماعی بیش از 67 میلیون ویزیت سرپایی بیمه‌شدگان به‌شکل کاملاً رایگان توسط پزشکان عمومی، متخصص و دندانپزشکان این مراکز انجام شده که با احتساب مراجعات به واحدهای خدمات پاراکلینیکی مثل درخواست‌های آزمایشگاه، رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن، ام‌آرآی و غیره که در این مراکز انجام شده، در مجموع تعداد کل خدمات سرپایی ارائه‌شده به بیمه‌شدگان در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی در سال گذشته بالغ بر 156 میلیون خدمت سرپایی بوده است.
در این سال همچنین 561 هزار عمل جراحی در این مراکز انجام شده که شامل اعمال جراحی کوچک، متوسط و بزرگ است. حدود 3400 عمل جراحی قلب و عروق در این مدت در این مراکز انجام شده که از اعمال جراحی بزرگ محسوب می‌شود و انجام این اعمال در بخش‌های دیگر نظام سلامت، هزینه‌های بسیار سنگینی برای بیماران دارد ولی در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی به شکل 100 درصد رایگان برای بیمه‌شدگان انجام می‌شود. اعمال جراحی دیگری که در مراکز درمانی تأمین‌اجتماعی انجام می‌شود شامل اعمال جراحی عمومی، زنان، ارتوپدی، ارولوژی، جراحی اعصاب، گوش و حلق و بینی و جراحی‌های دیگر است.
علاوه بر 80 بیمارستان ملکی، بخش درمان تأمین‌‌اجتماعی مشتمل بر هفت مرکز درمانی هیئت‌مدیره‌ای از جمله بیمارستان میلاد تهران و بیمارستان البرز کرج است که در سال گذشته حدود 100 هزار عمل جراحی در این مراکز برای بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی انجام شده است که این اعمال جراحی و سایر خدماتی که در این بیمارستان‌ها به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی در این بیمارستان‌ها ارائه می‌شود نیز به شکل کاملاً رایگان است.
بنابر اعلام سازمان تأمین‌اجتماعی؛ در سال گذشته همچنین بیش از 44 میلیون خدمت دارویی در داروخانه‌های مراکز درمانی این سازمان در سراسر کشور به‌صورت کاملاً رایگان به بیمه‌شدگان تأمین‌اجتماعی ارائه شده است. این سازمان به‌عنوان دومین ارائه‌دهنده خدمات درمانی کشور، با تحت پوشش داشتن بالغ بر 46 میلیون نفر از اقشار مختلف مردم، در بخش درمان مستقیم دارای 403 داروخانه است که با حضور و فعالیت 640 داروساز در مراکز درمانی ملکی سراسر کشور، به بیمه‌شدگان و بازنشستگان ارائه خدمت می‌کند.
سازمان تأمین‌اجتماعی همچنین با تأکید بر این‌که توسعه خدمات و ظرفیت‌های بخش درمان از راهبردهای اصلی مورد توجه در بخش درمان این سازمان است، از بیمه‌شدگان این سازمان خواسته است برای بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های بخش درمان و انجام مطلوبتر فرایند ارائه خدمات سلامت، در موارد غیراورژانس از مراجعه مستقیم به بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی خودداری کرده و در مرحله اول به بالغ بر 320 مرکز درمانی سرپایی این سازمان در سراسر کشور مراجعه کنند. چنان‌چه در این مراکز و از سوی همکاران پزشک شاغل در این مراکز نیازی به مراجعه به سطوح بعدی نظام سلامت احساس شود، همکاران سازمان تأمین‌اجتماعی در همان مراکز و در قالب نظام ارجاع، از مراکز درمانی تخصصی و فوق‌تخصصی برای بیماران پذیرش خواهند گرفت.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *