گزارش آنلاین: معاون وزیر صمت از رونمایی  بسته پیشنهادی شهید جمهور برای بخش صنعت و معدن در دهم تیرماه با حضور سرپرست ریاست جمهوری خبرداد.

فرشاد مقیمی در نشست خبری ستاد بزرگداشت دهه تولید و تجارت، گفت: امسال بیست و هشتمین رویداد دهه تولید و تجارت از یکم تیرماه آغاز می‌شود که در ۱۵ حوزه، ۶۰ تولیدکننده و صنعتگر را به عنوان برترین‌ها معرفی خواهیم کرد.

به گفته مقیمی،  بزرگداشت دهه تولید و تجارت در سال جاری به پیشنهاد وزیر صمت به رییس جمهور وقت قرار شد در قالب یک بسته حمایتی برای کسب و کارها ارایه شود که هم اکنون این بسته با عنوان بسته خادم الرضا تهیه می شود و۱۴ دستگاه در تهیه آن نقش دارند.

رییس ستاد بزرگداشت دهه تولید و تجارت و روز ملی صنعت و معدن  خاطرنشان کرد: بسته خادم الرضا فصلی نو را در جهت تولید با مشارکت مردم رقم می زند و فعالان تولیدی کشور را هدف گرفته است.

وی ادامه داد: قرار بود مراسم روز ملی صنعت و معدن با حضور رئیس‌جمهور شهید برگزار شود که متاسفانه نشد.

وی تصریح کرد: بسته یاد شده در زمینه های مختلف مالی، ارزی، مجوزها، تسهیلات و رفع موانع تولید تهیه شده است که در مرحله نهایی است که  می تواند فصل نو در جهش تولید با مشارکت مردم باشد.

مقیمی با اشاره به نامگذاری  هر یک از روزهای دهه بزرگداشت تولید و تجارت خاطرنشان کرد: این دهه به نام‌های جهش تولید با نقش آفرینی اصناف، جهش تولید با مشارکت جوانان، جهش تولید با مسئولیت اتاق تعاون و سایر موارد نامگذاری شده است که امسال پیش‌بینی کرده‌ایم که اتاق تعاون به میزگرد تجارت اضافه شود و بتواند مشارکت مردم را تبیین کرد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در مورد برگزاری این مراسم گفت: هر سال این مراسم به همت سازمان صمت برگزار می‌شد اما با توجه به نام‌گذاری سال، قرار شد این رویداد و برنامه بزرگداشت دهه تولید و تجارت به تشکل های بخش صنعت واگذار شود.

مقیمی در مورد تشکل‌های فعال در برگزاری این مراسم گفت: ۱۰ تشکل اعم از اتاق بازرگانی، خانه صنعت و معدن، خانه معدن ایران، اتاق اصناف تهران، انجمن مدیران صنایع و ……. تشکل هایی هستند که در برگزاری این مراسم مشارکت دارند.

وی افزود: همچنین بسته قوه قضائیه در حوزه حمایت از تولید هم در هفته قوه قضائیه یعنی یکم تا هفتم تیر ماه رونمایی می‌شود.

مقیمی ادامه داد: به دلیل شهادت رئیس جمهور، این بسته با حضور سرپرست ریاست جمهور رونمایی خواهد شد و هدیه رئیس جمهور به بخش کسب و کار و صنعت است.

کاهش ۱۲ درصدی واحدهای صنعتی غیرفعال

معاون وزیر صمت  با بیان اینکه سهم واحدهای غیرفعال در شهرک‌های صنعتی امروز به کمتر از ۱۲ درصد رسیده است، تصریح کرد: این در حالی است که در گذشته این آمار ۱۷ درصد بود.

 به گفته وی، از مجموع ۵۴ هزار واحد تولیدی حدود هزار و ۸۵۰ واحد غیرفعال هستند و ۵۰ هزار طرح دیگر نیز در دست ساخت و ساز است.

مقیمی با بیان اینکه برنامه‌ای را در راستای احیای نهضت واحدهای صنعتی را دنبال می‌کردیم و در کنار آن افزایش تولید و ظرفیت واحدهای تولیدی و نیمه فعال را نیز پیگیری کردیم، افزود: سه هزار و ۳۰۰ واحد را در سال ۱۴۰۳ به افزایش ظرفیت تولید خواهیم رساند که شامل تسهیلات، اتصال با واحدهای پیشران، زمینه‌های واگذاری بنگاه‌های اقتصادی و تولیدی، تامین نیروی انسانی و سایر سیاست‌های مختلف خواهد شد.

وی یا بیان اینکه: ۶۵ شهرک صنعتی به بهره‌برداری رسیده در سطح کشور داریم، خاطرنشان کرد: یک هزار و ۵۰۰ واحد و طرح‌های در دست ساخت و ساز هستند که در تملک بانک‌هاست.

معاون وزیر صمت درباره تامین برق صنایع افزود: محدودیت‌هایی از سمت وزارت نیرو ببه واحدهای صنعتی اعمال شده است، ضمن اینکه ۸۲۸ مگاوات برق در شهرک‌های صنعتی در حال تولید است تا به برق صنایع تزریق شود.

مقیمی گفت: در شهرک‌های صنعتی ۲۴ مگاوات برق خورشیدی و ۶۱۳ مگاوات طرح‌های برقی در حال ساخت و ساز است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

  • facebook
  • twitter
  • googleplus
  • linkedIn
  • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *