تامین اجتماعی از بحران فاصله گرفته است

 • توسط محسن سبزه پرور
 • ۷ سال پیش
 • ۰
گزارش امروز : رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: سازمان تامین اجتماعی در سه ضلع بیمه ای، درمانی و اقتصادی با توجه به شرایطی که در سال ٩٢ و به هنگام تحویل دادن به دولت یازدهم داشت، از نقطه بحران فاصله گرفته است. در این ٤ سال، شرایط در هر سه ضلع به شکلی هدایت و مدیریت شد که باعث فاصله سازمان تامین اجتماعی از شرایط بحرانی شده است.

حسن صادقی در گفت و گو با ستاد خبری روابط عمومی به مناسبت هفته تامین اجتماعی با اعلام این مطلب، افزود: در واقع کارنامه سازمان تامین اجتماعی باید در چند مقطع تاریخی مورد بررسی قرار گیرد تا در ارتباط با عملکرد چهارساله گذشته این سازمان توضیح جامع تری را ارائه داد.

حسن صادقی با بیان این که روند هدایت سازمان تامین اجتماعی در دوره مدیریتی ٤ ساله اخیر به شکلی کارآمد نمود پیدا کرده و قابل تقدیر است، گفت: امیدواریم که با حمایت های دولت و همفکری شرکای اجتماعی و تعهدات نسبت به تامین اجتماعی شاهد بهبود هرچه بیشتر این سازمان در قالب چهارساله آینده باشیم.
وی ادامه داد: تلاش های سازمان تامین اجتماعی در مجموع و مخصوصاً در حوزه درمان قابل چشم پوشی نیست و شایان ذکر است که در این حوزه و در بخش هتلینگ بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی شاهد تحولات بسیار مثبتی هستیم.
انتظارات حوزه تامین اجتماعی در دولت آینده
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری تصریح کرد: انتظارات در خصوص مسیر حرکتی سازمان تامین اجتماعی در آینده این است که قوانین متعددی که به نوعی منابع این سازمان را هدف گیری کرده اند مورد بازبینی قرار گیرند.
این فعال کارگری با اشاره به اینکه دولت دوازدهم باید به گونه ای در هدایت سازمان تامین اجتماعی اثر گذار باشد که سایر نهادها و حوزه ها اجازه دست اندازی به اموال تامین اجتماعی را نداشته باشند، اظهار کرد: در حوزه قوه مقننه این انتظار از مجلس وجود دارد که از تصویب قوانینی که به تامین اجتماعی تحمیل شده، بار این سازمان را سنگین کرده و تعهدات آنرا را بدون پشتوانه مالی و منابع پایدار افزایش می دهد پرهیز کند و اگر امروز مشکلی در این زمینه ها وجود دارد، وجود این نوع نگاه ها به سازمان تامین اجتماعی است.
وی اضافه کرد: دولت دوازدهم باید به تعهدات خود در حوزه پرداختی های به سازمان تامین اجتماعی عمل کند.
حسن صادقی با بیان اینکه این انتظار از قوه قضائیه وجود دارد که بیش از پیش از منابع تامین اجتماعی صیانت کرده و تامین اجتماعی را در گرفتن مطالبات از حوزه های مختلف یاری رسان باشد، ادامه داد: در حوزه کارفرمایی نیز این انتظار وجود دارد که کارفرمایان تامین اجتماعی را نقطه بازدارنده تلقی نکنند و این دید را نسبت به این سازمان داشته باشند که تامین اجتماعی نقطه قوت نظام اجرایی، نظام اقتصادی و تولید و صنعت کشور است و این سازمان را باید موتور محرک اقتصاد کشور تلقی کنیم.
صادقی در ادامه این گفتگو افزود: تصور ارکان نظام و دولت در خصوص تامین اجتماعی این است که این سازمان، نهادی ثروتمند است و باید کلید حل مشکلات سیاسی کشور قرار گیرد و این در حالی است که تامین اجتماعی را باید کلید حل مشکلات توسعه کشور بدانیم و در حراست، حفاظت و تقویت آن همت گماریم.
وی یادآور شد: اگر سازمان در کنار بی توجهی ها روزی به شرایط صندوق فولاد گرفتار شود، شاهد ضربه به کشور خواهیم بود و اگر شاهد این نوع نگاه تحمیلی در قالب قوانین و برداشت غیرمحاسبه شده از منابع سازمان در آینده نیز باشیم پاشنه آشیل جامعه خواهد بود.
این فعال حوزه کارگری افزود: امیدواریم نگاه ها در دولت دوازدهم در مجموع نگاه حمایت از سازمان تامین اجتماعی باشد و این سازمان بتوانند مانند گذشته به تعهدات خود در قبال بیمه شدگان، بازنشستگان، کارفرمایان و مستمری بگیران  عمل کند.

انتهای پیام /////

 • facebook
 • googleplus
 • twitter
 • linkedin
 • linkedin

ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد تا با نرم افزارها شناخت بیشتری را برای طراحان رایانه ای علی الخصوص طراحان خلاقی و فرهنگ پیشرو در زبان فارسی ایجاد کرد. در این صورت می توان امید داشت

 • facebook
 • twitter
 • googleplus
 • linkedIn
 • flickr

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *